این مطلب ۲۴۹۰ بار خوانده شده
فرمانده ناحیه بسیج عشایری استان لرستان :

عشایر گوی سبقت را از مسئولان در اقتصاد مقاومتی ربوده اند

سیاوش رستمی گفت: عشایر امروز در موضوع اقتصاد مقاومتی با تولیدات لبنی، گوشتی، کشاورزی و صنایع دستی گوی سبقت را از مسئولان ربوده اند.

"سیاوش رستمی" فرمانده ناحیه بسیج عشایری استان لرستان در گفتگو با خبرنگار بسیج عشایری  ، عشایر را از رهروان راستین انقلاب اسلامی دانسته و افزود: عشایر را بنیان گذار انقلاب و مقام معظم رهبری به عنوان ذخایر انقلاب و سرمایه  عزت و افتخار این نظام نام برده که همین گواه ظرفیت و پتانسیل بزرگ عشایر می باشد.

وی عشایر را پیروان راستین انقلاب و نظام جمهوری اسلامی دانست و گفت: عشایر لبیک گویان ولایت فقیه بوده و با توجه به جمعیت ۲ درصدی آنان در کشور ۵ درصد شهدای جنگ تحمیلی متعلق به این قومیت پرافتخار می باشد.

فرمانده ناحیه بسیج عشایری استان لرستان گفت: امروز عشایر یکی از مهمترین تولیدکنندگان بوده که تولید لبنیات، گوشت، محصولات کشاورزی و صنایع دستی بوده و همچنین سهم آنان در راستای امنیت غذایی فعال و مستقیم می باشد.

رستمی اظهار داشت: عشایر کشور متشکل از یکصد و چهار ایل، ۵۵۲ طایفه مستقل در ۵۹ درصد مساحت ایران حضور داشته و با لبیک به فرمایشات مقام معظم رهبری امروز گوی سبقت را از مسئولان در زمینه اقتصاد مقاومتی ربوده اند.

وی تصریح کرد: تولید ۲۵ درصد گوشت قرمز کشور با توجه به دارا بودن ۲۸ درصد دام سنگین و ۴ درصد دام سبک عشایر و فعالیت در ۷۹۰ هزار هکتار اراضی کشاورزی و ۲۰ هکتار باغ تنها گوشه ای از فعالیت تولیدی عشایر کشور می باشد.

فرمانده ناحیه بسیج عشایری استان لرستان افزود: امروز عشایر در زمینه صنایع دستی ۳۵ درصد تولیدات کشور را به خود اختصاص داده و تامین مواد لبنی و پروتئینی عشایر غیر قابل چشم پوشی می باشد.

وی با اشاره به سخت کوشی و سادگی زندگی عشایر اذعان کرد: عشایر امروز با خوداتکایی و توجه به تولید در زمینه اقتصاد مقاومتی یک الگو مناسب برای همگان بوده است.

رستمی تاکید کرد: عشایر نمونه بارز و آشکار عمل به اقتصاد مقاومتی بوده و در این زمینه تبلور اقدام در آنان چشمگیر می باشد.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

تبلیغات